Aardappelverwerker Farm Frites investeert € 130 miljoen in een nieuw te bouwen frietfabriek in het zuiden van Kazachstan.
Dat staat in de economische nieuwsbrief van de Nederlandse ambassade in het land.
De planning is dat de fabriek in 2020 klaar is. De geplande productiecapaciteit van de fabriek is 70.000 ton aan Franse frites per jaar.
De frites is voornamelijk bedoeld als exportproduct naar Rusland en China.
Farm Frites heeft zeven productielocaties in Nederland, België, Polen, Egypte en China. In Argentinië heeft het bedrijf een joint venture.
In 2018 liet Leon Boer, directeur aardappelinkoop bij Farm Frites, aan Boerderij
weten dat het bedrijf kijkt naar mogelijkheden in Kazachstan ‘om wellicht een complete keten van pootgoed tot eindproduct neer te zetten in de toekomst’.
Farm Frites probeerde enkele jaren geleden een fritesfabriek in Rusland op te zetten, maar die plannen kwamen in de ijskast door de Russische beperkingen. Via Kazachstan krijgt Farm Frites nu mogelijkheden om meer naar Rusland te exporteren. Rusland wil overschakelen naar eigen productie van frites, waardoor het land overweegt frites uit de Verenigde Staten en westerse landen niet toe te laten.