Groei Pools aardappelareaal, droogte baart zorgen

16-06-2020 | Laatste update op 21-02 | |
Poten van aardappelen in Polen. - Foto: Peter Roek
Poten van aardappelen in Polen. - Foto: Peter Roek

Poolse aardappeltelers hebben meer aardappelen geplant. Dat blijkt uit de eerste areaalschatting van het Poolse landbouwministerie. Gezien de droogte is het nog niet zeker of de productie ook groter uitpakt, meldt de nieuwssite Top Agrar.

In 2019 was het areaal 308.000 hectare aardappelen, dit seizoen 325.000 hectare; 17.000 hectare meer dus. Vooral het areaal tafelaardappelen is volgens marktpartijen, na twee seizoenen met hoge prijzen, toegenomen. De hectare-opbrengsten waren in 2019 door de droogte met een gemiddelde 21,4 ton bijzonder laag.

Droogte

In april en mei van 2020 was het weer erg droog in Polen. Het weer is sinds de vorige week veranderd, maar heeft slechts in enkele regio’s regen gebracht. Vaak was het maar 5 tot 15 millimeter. Ondertussen vordert de Poolse vroege aardappeloogst snel. De telersprijzen zijn gedaald naar € 30 tot € 35 per 100 kilo.

Uitgebreide marktinformatie over aardappelprijzen vind je op FoodAgribusiness.nl/markt

Vos
Petra Vos Redacteur


Beheer