Foto: Canva/sitriel
De Ierse tuinbouw en aardappelteelt hebben grote mogelijkheden om uit te breiden, gezien de nieuwe eettrends en de nadruk op lokaal, duurzaam geproduceerd voedsel. Maar om de sector verder te ontwikkelen is wel steun van de overheid nodig.
Dat stelt voorzitter Paul Brophy van de sectie tuinbouw bij de Irish Farmers Association. IFA vraagt de regering om het budget voor het ontwikkelingsfonds voor de tuinbouw op te trekken naar € 10 miljoen.
Ook moet er meer geld komen voor de Nationale Ombudsman om oneerlijke praktijken van de supermarkten aan te pakken. “Die winkelbedrijven weigeren te erkennen dat onze productiekosten hoger zijn geworden”, aldus Brophy.
Invoer verdringen door binnenlandse productie
Zijn collega Thomas McKeown van de sectie aardappelteelt denkt dat er ‘interessante kansen liggen om de invoer van pootgoed, salade- en fritesaardappelen te verdringen door binnenlandse productie’. “De regering moet dan echter wel gerichte financiële steun bieden om juist die segmenten verder te laten groeien.”