Recordomzet voor Veiling Hoogstraten

11-01 | |
Foto: Canva
Foto: Canva

Veiling Hoogstraten boekte in 2020 een forse omzetgroei. De omzet bedroeg het recordbedrag van € 290 miljoen: een groei van 19,8%.

De groei komt door areaaluitbreiding in tros- en speciality-tomaten. Door de grotere vraag vanuit de retail en de focus op lokaal en gezond voedsel stegen de prijzen van aardbeien. De gemiddelde prijs voor aardbeien bedroeg € 4 per kilo, een record aldus de veilig. De prijzen voor tomaten lagen juist lager, met de laagste prijzen sinds het begin van de eeuw. De overige producten, zoals paprika, komkommer en zachtfruit lieten licht stijgende volumes en een stabiele tot iets betere prijsvorming zien.

223 lidbedrijven

Hoogstraten telt 223 lidbedrijven in België en Nederland. Naast een behoorlijk deel van de aardbeienaanvoer komt twee derde van de aanvoer paprika uit Nederland en de helft van de komkommers.

Kloosterman

2/3 artikelen over | Registreer om meer artikelen te lezen.